Vízálló laminált padló – hogy ne „ússzon” a lakásban

A vízálló laminált padlók alapvetően HDF (High-Density Fiberboard) alapanyagból készülnek. Az HDF egy sűrűn préselt farostokból készült lap, amely nagy nyomásnak van kitéve, hogy kemény és strapabíró legyen. Ez az anyag ideális a laminált padlók gyártásához, mivel rendkívül tartós és ellenáll a nedvességnek.

A laminált padlók tetejét gyakran egy dekoratív réteg borítja, amely valósághűen utánozza a fa, kő vagy egyéb természetes anyagok felületét. Ez a dekoratív réteg szinte bármilyen mintában és színben elérhetővé teszi a laminált padlókat, így könnyen illeszthetők az otthonod stílusához.

Ezen felül, a vízálló laminált padlók felületét egy kopásálló réteg, gyakran melamin, borítja, ami még ellenállóbbá teszi őket a sérülésekkel és a kopással szemben. Ez a kopásálló réteg védi a padlót a karcolásoktól, kopástól és fakulástól, hozzájárulva a padló hosszú élettartamához és szépségéhez.

Vízálló laminált padló – előnyök és hátrányok

A vízálló laminált padlók sok előnnyel rendelkeznek, különösen nedves környezetekben, de fontos megérteni a korlátaikat és megfelelően gondozni őket a hosszú élettartam érdekében.

Előnyök

  1. Vízállóság: A vízálló laminált padlók kifejezetten olyan területekre alkalmasak, ahol magas a nedvesség vagy a nedves környezet, például fürdőszobákban vagy konyhákban, mivel ellenállnak a nedvességnek és a folyadékoknak.

  2. Könnyű telepítés: A laminált padlók gyakran rendkívül könnyűek telepíteni, mivel sokan úgy vannak kialakítva, hogy zárt rendszerűek legyenek, ami lehetővé teszi az egyszerű „kattintós” telepítést anélkül, hogy ragasztót kellene használni.

  3. Tartósság: A vízálló laminált padlók általában keményfából vagy HDF (High-Density Fiberboard) anyagból készülnek, ami nagy teherbírású és ellenállóvá teszi őket a kopásnak és a sérüléseknek.

  4. Széles választék: Rengeteg stílusban, színben és mintázatban elérhetők, így könnyen megtalálhatók az otthonod stílusához illő padlólapok.

Hátrányok

  1. Érzékenység a párára: Bár a vízálló laminált padló ellenáll a nedvességnek, hosszú távú vízexpozíció esetén még mindig károsodhat.

  2. Nem javítható: Ha a vízálló laminált padló sérül, általában nem lehet javítani, és az érintett paneleket ki kell cserélni.

  3. Hangosabb, mint más padlók: A laminált padló keménysége miatt zajosabb lehet járás közben, különösen, ha nincs megfelelő alátét réteg alatt.

Hogyan kell tisztítani a vízálló laminált padló felületet?

  1. Porszívózás és söprés: Rendszeresen porszívózzuk vagy söpörjük le a laminált padlót, hogy eltávolítsuk a port és a szennyeződéseket.

  2. Páramentesítő tisztítószerek: Használjunk tisztítószereket, amelyek speciálisan laminált padlókhoz készültek, és kerüljük a túlzott nedvességet vagy a páratartalommal történő tisztítást.

  3. Azonnali folteltávolítás: Mindig távolítsuk el azonnal a foltokat és a folyadékokat, hogy megakadályozzuk a felszívódást és a károsodást.

Amennyiben árajánlatot szeretne kérni, akkor kérjük, hogy töltse ki az Árajánlatkérő űrlapot

Laminált padló, svéd padló, szalagparketta lerakása, továbbá lépcsők, teraszok burkolása, és aljzatkiegyenlítési munkálatok elvégzése.

Padló burkolási munkáinkat nemcsak Pest megyében, vagy Komárom-Esztergom megyében végezzük, hanem például Budapest, Siófok, Győr, Miskolc, Kecskemét stb… az ország egész területén, mint például Fejér megye, Veszprém megye, Nógrád megye, Győr-Moson-Sopron megye, vagy akár Heves megye.

Partnereink

Pilis Parketta

Bécsi Parketta

Max City Kaindl

Sopro Hungária

Elérhetőség

Katrix King 919 Kft.

Telefon: +36 20 283 2404

E-mail: andriskatrics@gmail.com

Copyright© 2024 | katrixparketta.hu – Parketta – Padló – Aljzatkiegyenlítés | Minden jog fenntartva!